Rodeová sezóna v plném proudu

02.07.2013 15:37

 Díky technickým problémům nebylo možné naše stránky delší dobu aktualizovat, proto se omlouvám za takovou odmlku...

20. 4. 2013 Odstartoval další ročník seriálu rodeových závodů po názvem Strabag Prorodeo Tour 2013! Přes dlouhou a poměrně tuhou zimu, která trošku komplikovala zimní přípravu koní na sezónu, přijeli všichni cowboys a cowgirls již na první závody perfektně připraveni. Proto není zrovna jednoduché probojovat se na bodovaná místa, zvláště pak na "bednu". Naším cílem letošních závodů je umisťovat se průběžně do desátého místa dané disciplíny tak, aby jsme podávali vyvážené výsledky. Musím říct, že to se nám splnilo již na prvních závodech, ve Dnešicích u Plzně, kde jsme jako tým obsadili v cattle penningu 3., 9., 10., a 12. místo :)

4. 5. 2013 Se konaly v pořadí druhé závody seriálu. Přes nízké cíle, které jsme si zpočátku kladli, jsme zde zajeli hned dvě své životní jízdy. Nejdříve to bylo 69s v disciplíně calf branding s koňmi Drahá a Apache Ghost Flash, což byl svého času republikový rekord téhle disciplíny a to od ryze ženského týmu. (Doposud to jezdili pouze muži.). Druhou vynikající jízdou byla disciplína Team Sorting, kde se nám povedl zavřít maximální počet telat, tedy deset na běhavých gallowaykách, které se počítají mezi jeden z nejtěžších dobytků, na kterých se dá jezdit rodeo.. Radost jsme si odváželi neskutečnou. Zároveň tedy i pohár za 2. místo v disciplíně calf branding.

18. 5. 2013 Závody v Českých Budějovicích. Ani nevím, jestli jsme sem přijeli závodit nebo lumpačit, na každý pád jsme si to všichni řádně užili. Jako bonus nám posloužilo 3. místo v disciplíně Trailer Loading s Monikou Týglovou a mou maličkostí. Bylo to skutečně vydřené místo, protože se výjimečně tato disciplína jela tří kolově, což znamenalo skutečně jet na 100% a dát tři platné časy. To se nám povedlo a měly jsme z toho skutečně velkou radost. Obzvlášť, když jsme se pak dozvěděly, že druzí - slovenská skvadra - měli v součtu pouze o 0,02s kratší čas, než my. :)

15. 6. 2013 Dnešice... Byť se jednalo o ropinkové kolo seriálu, vyrazili jsme i sem a to především kvůli "naší" disciplíně calf branding, ve které se nám podařilo na Galloway farmě tak zaexcelovat. Čekala nás obhajoba toho, že nejsme žádné padavky a dokázaly jsme to! Banda tří děvčat ve složení Bohumila Dufková, Monika Týglová a Klára Patová porazila bandu chlapů a opět jsme z této disciplíny vezly domů pohár za druhé místo. (Stále neporažený pro nás zůstává tým Pata, Zábranský, Stříbrný).

29. 6. 2013 Povedené závody na výstavišti v Českých Budějovicích. Parádní zázemí, krásná atmosféra, obrovská hala jen pro Prorodeo! Z takových závodů by jednoho i mrzelo, neodvézt si nějaké body do soutěže o All arounda. A tak jsme se o to s Monikou Týglovou postaraly. Jako by se historie opakovala a my vozily poháry na střídačku - 3. místo v Trailer Loadingu :)